Magyar Magyar English Roman Sved Italiano Deutche Russia

Egypt


Aké ryby môžeme uloviť v Egypte, a na akých vodách môžeme chytať?

Jedným z najznámejších miest na turistických mapách je Egypt. Fantastické pyramídy, Kairo alebo prekrásne pláže Červeného mora priťahujú milióny turistov každoročne. Ale málo ľudí vie, že pre rybárov Egypt ukrýva nie malé prekvapenia. Už je to skoro pol storočia čo postavili Nasser, najväčšiu vodnú nádrž sveta , čo teraz v sebe skrýva obrovské nílske ostrieže. Nič neprekáža v rastu týchto prekrásnych rýb, kvôli tomu ich váha presahuje aj 100 kg. Najväčší doteraz chytený ostriež v Nasser vážil 176 kg! Okrem kapitálnych nílskych ostriežov tu môžete chytať aj tygriu rybu a nie malé sumce.


Sezóny. Na ktorú dobu si mám plánovať zájazd?

A sezóna - jún júl
V tomto období sa chytá najlepšie v pobrežných vodách na nílske ostrieže, lebo ich hlavná potrava je ryba menom tilapia a tá práve neresí v plytčinách. Najväčšiu šancu máme z brehu, alebo muškárením. V prípade ak chcete chytať na trolling najviac sa oplatí s povrchovými návnadami.

B sezóna – júl september
Toto je tiež dobré obdobie, ale kvôli horúčavám chytá málo rybárov. Práve preto je menší tlak na vodu od rybárov, ryby sú menej ostražité.

C sezóna – od polovice októbra až do marca

V tomto období hladina nádrže je vyššia, a ostrieže sa držia vo väčších hĺbkach, ale berú intenzívnejšie kvôli príprave na neres okolo januára - februára. Najlepšie si môžete zachytať s hĺbkovým trollingom, chytať z brehu sa veľmi neoplatí. Ak niekto chce ísť priamo na veľké ryby toto je pre neho najlepšie obdobie.
 

Ako cestujeme?

Z Budapešti alebo z Viedne je priamy letecký spoj do Káhiry, odtiaľ zase vnútroštátny let do Assuan. Tam už vás čaká sprievodca, kto závisiac od času doletu vás zoberie do hotela alebo hneď na miesto lovu. Cestou naspäť jeden deň prespíte v Assuane, či v Káhire a potom z Káhiry ide priamy spoj do Budapešti či Viedne. Cena letenky Viedeň – Káhira – Assuan –Káhira -Viedeň stojí zhruba 300 eur. V tomto prípade v cene zájazdu máte započítané dve prenocovania v prvotriednom hoteli a každý transfer. Môže sa stať že kvôli lepšej cene vám ponúkneme alternatívnu možnosť, ale s viacerými prestupmi. Pri niektorých letoch sa môže stať že tie nemusíte prenocovať, v tom prípade ja cena automaticky nižšia. My samozrejme pracujeme na tom, aby vaša cesta bola čo najjednoduchšia, najpohodlnejšia.
 
Ako alternatívna možnosť sa môže brať aj nočný lôžkový vozeň medzi Kahiro - Assuan. Pri posielaní ponuky túto možnosť tiež ponúkneme.


Na aké počasie sa mám pripraviť?

Okolie Nasseru je suché, púštnaté v behu roka je väčšinou príjemné teplo, čo sa spája s nízkou vzdušnou vlhkosťou. Dažde sú len zriedkavo a aj to len v zimných mesiacoch. Od októbra až po marec nočné teploty klesnú aj pod 8 stupňov Celsia, denná teplota je ako jeden letný deň v Európe. Cez leto je klíma suchá a horúca: denné teploty sa môžu vyšplhať až do 35-40 °C, ale vodné okolie pocit tepla troška znižuje. Oblečenie by sme mali prispôsobiť k tomuto: cez leto ľahké bavlnené šatstvo, na chladnejšie noci ľahší kabát. V zimných mesiacov bezpodmienečne by ste mali mať u seba nejaký teplý pulóver a jesenný kabát ohľadom na chladnejšie noci.


Čo by som mal zobrať zo sebou?

Na cestu do Egypta potrebujete pas platný aspoň 6 mesiacov a víza. Víza môžeme zaobstarať aj po dolete, stojí zhruba 15 Eur. Na rybársky lístok potrebujeme od vás aspoň 3 týždne dopredu kópiu pasu stranou vašej fotky, toto posielajte elektronicky.
Bezpodmienečne si zoberte zo sebou dostatočnú ochranu proti slnku (čiapku, krém na opaľovanie, okuliare s UV faktorom). Okrem toho nezabudnite doma ani :

- Spacák na zimné mesiace .Plachtu, vankúš a paplón dostanete na mieste,
- Repelent,
- Tričko s dlhým rukávom,
- Ďalekohľad,
- Fotoaparát, najlepšie v umelom zabalení(ochrana proti prachu),
- Čelovku.

Ak ťa zaujíma naša ponuka tak klikni na link Chytanie nílskych ostriežov na jazere Nasser! hore na tejto strane.

Potrebuješ viac informácií? Vyplň dotazník a čoskoro ti odpovieme na tvoje otázky.
 

Kontaktujte nás:
Meno: * !
E-mail: * !
Telefón:
Téma:
Odkaz: * !
Captcha-code: *
!
2024 horgaszutazas.hu all rights reserved