Magyar Magyar English Roman Sved Italiano Deutche Russia

Francúzsko - Rhone delta


O campe

Jedná sa o jedinečnú vodu na mape Európy. Niektorý z Vás už asi čítali o rieke Rhone, nedajbože priamo o delte. Tento úsek rieky je jeden veľký nedotknutý tok s obrovskou hustotou rýb. Na tejto vode môže mať každý šancu naplniť svoj sen!
„Priemerný“ rybár mal doteraz len problémy, lebo aj keď náhodou našiel ubytovanie na blízku k vode sa dostať nevedel. A to ešte niekde prenajať čln, to bolo nemožné. Ostala vlastná loď alebo privátny sprievod, lebo lov z brehu je skoro nemožná. Od mája tohto roku otvára svoje brány Predator Fishing Camp priamo pri hrádzi, a to so slovenským sprievodcom!

O rieke

Rhone patrý medzi najvýznamnejšie rieky Francúzka. Prichádza zo smeru Švajčiarska. Vedľa mesta Arles sa delí na dve časti na Grande Rhone a Petit Rhone, a medzi nimy nájdeme deltu a prírodnú rezerváciu Camargue, kde sa vlieva do Stredozemského mora. Tu nájdeme obrovské kŕdle plameniakov a divoko žijúcich koní, ktoré sem ťahajú milióny turistov ročne.

Množstvo rýb je tu tiež neuveriteľná, a to nie len mierou ale rozmanitosťou. Na sladkovodnej časti sa tu bežne chytajú sumce nad 2 metre a zubáče nad 10kg. Pre milovníkov kapráriny môže byť zaujímavá vec, že už po niekoľkých hodinách po zakŕmení môžeme očakávať záber od nejakej tej dvacinky. Lov z brehu je skoro nemožný, ale vždy sa nájdu úseky, kde je možné odstaviť čln.

Na mori je tu naozajstná mekka rybárov. Okolo ústia rieky sa zhromaždujú tuniaky, a aj keď nie kžadý deň ale dosť často sa dá uloviť nejaký ten marlin. Toto je asi jediné miesto na svete kde v okrese 20 kilometrov môžeme loviť aj 30-40 kilové tuniaky alebo dvojemtrové sumce. K tomu ešte pridať šťipku z prekrásneho okolia, nezabudnuteľnú francúzku kuchyňu a víno. Znie to troška ako kus z raja.

Szezóna, plánovanie zájazdu

Kvôli vhodnej klíme lov sumcov prebieha počas celého roka, ale najintenzívnejšie počas marca-apríla a júla-novembra. V máji je veľká šanca na neres, a vtedy aktivita rýb je menšia.A počas zimného obdobia sa tu chytajú práve tie najväčšie zubáče.
Pre milovníkov lovu na mori sa sezóna začína v auguste a trvá do apríla druhého roka.Francúzko robí veľké pokroky v zminimalizovaní velkokapacitného sieťového lovu, takže tu nájdeme veľké množstvo tuniakov, ktoré aj dostatočne chránia.Nie sú tu zriedkavosťou ani trofejné marliny. Ako kuriózum si môžeme skúsiť lov black bassov na okolitých kanáloch.


Cestovanie

Môžeme si vybrať auto alebo lietadlo. Prvé je viac pružné, kým druhé je pohodlnejšie. Vzdialenosť od Bratislavy je cca 1500km na ceste, kým lietadlom letisko v Marseille je len 90km od miesta. Do Marsielle sa najjednoduchšie dostaneme z letiska vo Viedňy. Kto si vybere lietadlo, tak je tam potreba prenajatia auta to najmä kvôli nakupovaniu, ale aj výletom do okolia. Mestečko Saintes-Maries-de-la-Mer je jedno veľmi zaujímavé mestečko hňed pri ústí rieky, a od ubytovania je len cca 20 minút autom.

Aké náčinie si treba zobrať?

Na sumce treba samozrejme nejaké silné palica a splietanú šnúru, ako všade inde. Ako nástraha sa najviac používa živá rybka -aj úhor- ktorá sa vedie špeciálnym vertikálnym spôsobom. Pre zubáče klasická palička a gumenné nástrahy. Oplatí sa zobrať ale brodiace nohavice, a to z dôvodu že okolité kanále skrívajú ozajstné zlato v tvare black bassov. Z brehu je lov priam nemožný, ale pre záujemcov ktorí v sebe majú dosť odvahy môže byť dobrý zážitok lov priamo z vody.

Ohľadom počasia len toľko že cez leto je dosť teplo, takže ľahké oblečenie a krém na opalovanie je základom. Netreba zabudnúť ale ani na komáre, takže sprey proti nim nie že niekto zabudne doma.

O ubytovaní

Nájdeme ju hneď pri vode, s vlastným prístavom. V domčeku sú tri dvojposťeľové izby so spoločnou sprchou, WC, kuchynou,sálou a veľkou terasou. V blízkom komplexe je možnosť využitia bazénu, ping-pongového stola, stlového futbalu a free WiFi.V blízkom mestečku Saint Gilles nájdeme aj supermarket aj rybársky obchod, a v prímorskom meste Saint-Gilles-de-la-Mer zase veľké množstvo kaviární, jedální a rôznych zábavných možností.


Ku každej izbe patrí 1 kus stabilných člnov K-Maxxi, s 10 koňovým motorom, ktoré môžete používať aj bez vodičského preukazu na malé plavidlá. Pre vylepšenie možností na mieste si môžete prenajať elektrické motory a sonar. V prípade záujmu si môžete prenajať aj rybárkse náčinie. Miestny sprievodca Vám vždy rád pomôže, ak náhodou tá ryba nejde tak ako má. V prípade záujmu o morský lov môžeme zabezpečiť  aj jeden alebo viac dňový sprievod s profesionálnym francúzskym sprievodcom, a to podľa voľných miest. Cena tohto je 300 eur/osoba/deň.

Lov rýb

Jedná sa o špeciálnu vodu so špeciálnymi pravidlami! Lov je povolený len počas denných hodín, lov po tme je zakázaná! Z hľadiska úlovkov jedine ChaP je povolená. Samozrejme 1-2 zubáčov na večeru si môžete zobrať ale ostatné ryby (sumec, kapor) po fotený je treba pustiť naspäť! V prípade nedodržania týchto jednoduchých pravidiel vedenie campu si vyhradzuje právo na vylúčenie z táboru.

Z dôvodu limitovaného počtu miest, prosíme každého záujemca aby si zájazd rezervoval dostatočne dopredu, lebo najlepšie mesiace (august-október) sa dokážu naplniť aj rok dopredu.

Cena zájazdu: 795 eur/osobu (v prípade minimálne 2 osôb)

Cena zahŕňa:
-7 nocí v dvojposťelovej izbe so spoločnou sprchou a kuchyňou,
-možnosť používania člnov (1 čln na 2 rybárov)
-povolenie na rybolov na úsek Petit Rhône
-profesionálna miestna asistencia aj po
angličtine

Zaujíma ťa zájazd ale potrebuješ viac informácií? Vyplň dotazník a čoskoro odpovieme na tvoje otázky: 

Kontaktujte nás:
Meno: * !
E-mail: * !
Telefón:
Téma:
Odkaz: * !
Captcha-code: *
!
2024 horgaszutazas.hu all rights reserved