Magyar Magyar English Roman Sved Italiano Deutche Russia

Taliansko - Rieka Pád


O vode

Najväčšia rieka Talianska je Pád a so svojimi 650 kilometrami patrí medzi najlepšie sumcové vody sveta. Každý rok sem pricestuje tisíce rybárov, aby si vyskúšal svoje šťastie na tejto prekrásnej vode. Už je to asi 40 rokov čo si tu všimli tieto prekrásne stvorenia. Časom tu vyrastal početný stav sumcov, že rieka Pád je najlepšou sumcovou vodou Európy. Tomu všetkému pomáha mierna stredomorská klíma, a rieka plná potravy. Vďaka obrovskému množstvu malých rybiek sumce tu rastú do rekordných mier. Je to dôležité, že camp sa nenachádza v delte , ale 200 km hore na rieke! Čo to znamená? Je menej prechytávaná a menší je aj tlak rybárov na vodu, väčšia priemerná váha sumcov, a to kvôli tomu že na tejto vode je zásadným pravidlom C&R! V tomto tábore bolo v roku 2009 najväčším úlovkom jeden 255 cm, a zhruba 114 kg sumec. V prvých šiestich týždňoch sezóny chytili 50 kusov sumcov ktoré merali viac než 2 metre! Majitelia kempu vždy skúšajú ukázať najlepšie miesta, a najlepšie spôsoby lovu. Aj pri vysokom stave vody môžete nájsť dostatočné množstvo pokojných, dobrých miest na lov.

V apríli 2009 skupina Adventure Fishing aj osobne mohol otestovať toto miesto. Rieka sa najprv zvýšila o 4 metre, o dva dni neskoršie ďalšie 4. Kemping museli na chvíľu evakuovať, ale noc pred tým s pomocou sprievodcov jeden z odhodlaných hostí chytil vyše 2 metrového sumca! Aj toto ukazuje na profizmus a ich postup "všetko pre hosťa"! Tu každý dostáva šancu na ulovenie vyše 100 kilogramového sumca, lebo od skúsených sprievodcov dostane všetok ich skúsenosť. O našom zájazde len toľko, že po 2 dňoch čo sme sa tam zdržali sme mohli chytať dokopy 5 hodín v zakalenej, rýchlej, stúpacej sa vode. Napriek tomu sme chytili jedného 1.6 metrového sumca na prívlač!
Doprava

Najlepšie je samozrejme autom, od Bratislavy je to do 900 kilometrov. Navrhovaná cesta je Bratislava – Viedeň – Graz – Tarvisio – Verona – Mantova - Cesole. Od Mantovy je najlepšie ísť na ceste číslo SS62 smerom do Parmy a Bogoforte, potom do Cesole. Tu nájdete apartmány, len niekoľko krokov od rieky. Nájdete aj dobre upravené, pohodlné stany v kempingu. Pozor, môže sa stať že GPS navigácia vás zoberie cez Slovinsko, a ukazuje aj kratšiu trasu o 100 km. ALE v tomto prípade musíte zaplatiť diaľničné 35 Eur v Slovinsku! Ak idete cez Rakúsko tak diaľničné na 10 dní vás bude stať len 8 Eur.  Pokuta keď nemáte diaľničné v Slovinsku je 380 Eur.


Ubytovanie

Apartmány


Dom leží na prekrásnom mieste, stojí z 600 ročných budov vo štýle lombard. Apartmány sú účelne zariadené. Niekoľko metrov od ubytovania je sútok dvoch riek : Pád a Oglio, aj prístav je len niekoľko krokov. V každom apartmáne nájdete obývačku a dobre zariadenú kuchyňu. Máte možnosť aj na kúrenie, a v kúpeľniach je aj teplá voda, čo na Taliansko nie je všade typické. Spacák, alebo deku si doneste zo sebou, vankúš a prikrývka sú v cene ubytovania. Apartmány musíte odovzdávať vypratané, ak nie, upratovanie stojí 35 Eur. Ubytovanie môžete obsadiť od obeda, a musíte opustiť do 9.30. Blízko k táboru nájdete aj obchody, kde väčšina cien je taká istá ako doma. Neďaleko nájdete pizzériu Lilia, kde už od 5 Eur môžete dostať obrovskú pizzu, ale aj najdrahšia stojí len 8 Eur. Je to osobne testované, majú fantastickú pizzu, ale aj sladkosti, pivo a víno nie je na vyhodenie.


Outdoor

Ak náhodou niekto má radšej ubytovanie v prírode, tak na to má možnosť. Po príchode náš partner Vám odovzdá klúče a čln, ukáže vhodné miesta na lov a možnosti pre stanovanie. Rybári samozrejme nezostanú len tak, lebo v La Motta majú možnosť sa osprchovať, odparkovať auto a použiť chladničku pre nich určenú. V spoločnej miestnosti ich radi privýtajú na priateľský pokec. Lehátko je možné prenajať za 20 EUR za týždeň.
Člny a výstroj

Ponúkame masívne a bezpečné člny, ktoré sú dlhé 6 metrov a majú na sebe nové motory so silou 25 koňov . Čln musíte odovzdať vyriadený, alebo za 15 Eur si môžete nechať vyčistiť. Pri príjazde každý z rybárov dostane dostatok informácií o všetkom. Samozrejme si môžete prenajať dobré sumcové náčinenie, a môžete si zakúpiť aj krmivo či nástrahu. Nástrahové rybky (karase) stoja 2.50 Eur/kus, ale s feedrovkou si ľahko môžeme chytiť aj my, ak ak dostaneme chuť tak kapre nás vätšinou nesklamú. Najbrutálnejšie čo sme tu videli, keď ako nástrahovú rybku dávali 3 kilového kapra.


Rybársky poriadok

Rybárske lístky dostanete na mieste. Každý si má zobrať zo sebou kópiu pasu, alebo EU občianskeho preukazu. Pozor! Na rieku Pád očakávame len športových rybárov. Sumce po odvážení a odfotení by ste mali pustiť naspäť do vody! Pre ostatné ryby doba hájenia a miera nájdete tu:

Mrena: 25 cm, 1 máj - 30 jún
Zubáč: 35 cm, 1 apríli- 30 máj
Kapor: 30 cm, 1 máj - 30 jún


Aké služby v sebe ukrýva cena zájazdu?

 • Ubytovanie, v dobre zariadenom apartmáne na 7 nocí
 • Kvalitný motorový čln na 7 dní
 • Miestna profesionálna asistencia po anglicky/po nemecky


  Cena zájazdu už od: outdoor      435 Eur/osoba*
                                      apartmán   685 Eur/Osoba *


  *Konkrétna cena závisí od toho koľký chcete ísť, kedy, aký typ ubytovania, koľko člnov potrebujete. Táto cena je na 2 osoby s 1 člnom. Rybolov karta 68 EUR extra.


  Ak ťa zaujíma zájazd , ale máš otázky napíš nám pomocou dotazníka!
   
Kontaktujte nás:
Meno: * !
E-mail: * !
Telefón:
Téma:
Odkaz: * !
Captcha-code: *
!
2024 horgaszutazas.hu all rights reserved