Magyar Magyar English Roman Sved Italiano Deutche Russia

Kanada - Rieka Fraser


 
Prekrásna,majestátna a divoká – s týmito slovami sa dá najlepšie opísať rieka fraser (1386 km), najdlhšiu rieku Britskej Kolumbie, ktorá sa vlieva do Tichého oceánu vedľa mesta Vancouver. Vždy patrila medzi najjzaújímavejšie a najlepšie miesta pre rybolov.


Má niekoľko sto vedľajších riek a množstvo jazier vedľa toku. Jej rybia obsádka je vysoká. Počas neresu lososov (závisiac od rýb, ale v časovom páse od júla do novembra) rieka je priam preplnená týmito prekrásnymi šupináčmi. Najvačšie ryby sú lososy king, ktoré dosiahnu hmotnosť až 45kg, ale množstvo coho typujú na 20-25 miliónov kusov!

 

Podľa vedcov a ichtyológov na svete neexistuje ani jedna podobná rieka, kde žije toľko lososov. Na tomto rybárskom meste v Itala hlavnou rybou je king salmon a coho, ale nájdeme tu aj sockeye,chum a pink. Všetky ryby je možné uloviť na palicu, spôsoby sú rôzne : prívlač, špeciálne náčinie na lososa alebo klasické muškárenie. Počas najlepšieho obdobia je možné uloviť až 25-30 rýb za deň! Priemerná váha chum-ov je cca 6-8kg, king-ov 10-12 kg (ryby okolo 18-20 kg sú tiež denným úlovkom).


Aj keď Fraser je známa kvôli vysokému výskytu lososov, veľa z rybárov sem docestuje z druhej strany sveta kvôli úplne inej rybe -pre jesetera bieleho. Na lov tejto ryby je práve táto rieka najlepším výberom. Je to veľmi veľa rýb, pričom populácia je stabilná a kvôli aktivite miestnych rybárov rastie. Z hľadiska veľkosti a sily rýb tieto môžeme prirovnať k marlinom. Lov vždy prebieha spolu s miestnym sprievodcom, ktorý rybárov so svojim člnom zobere na čo najlepšie miesto, pripravý návnadu, pomáha pri vylovení ryby, uvarí kávu a podáva obed.
 
Najlepšie obdobie je september-november. Denne môžeme očakávať 3 až 8 záberov, ale sú dni keď sa ulový aj tucet rýb. Samozrejme nie každý záber bude premenený. Toto sa stáva najmä kvôli nedostatočnej pripravenosti rybára, alebo slabého náčinia, lebo  jesetery vo Môžu dosiahnuť až 700-800 kg a dĺžku piatich metrov! Samozrejme takéhoto matuzálema uloviť nie je jednoduché a stáva sa asi raz za desaťročie. Zase tie 2-3 (150-300 kg) ryby sú častými úlovkami.

Jeseter biely je najväčšia sladkovodná ryba, ktorú môžeme uloviť na rybársku palicu.  Aj keď dospelí jedinec môže dosiahnuť dĺžku 6 metrov a jej váha jednu tonu, aj tie „malé“ 100 kg jedince dokážu rybára dostatočno potrápiť. Tieto ryby žijú na našej planéte už viac ako 100 miliónov rokov, bez zmeny vonkajšieho zhľadu. Zase kvôli nekontrolovanému rybolovu jej výskyt bol potlačený len na pár miest na svete.

Najlepšie miesto na ich lov je bezpodmienečne Britská Kolumbia, rieka Fraser. V podstate je to jediné známe miesto kde sa vyskytujú v takýchto mierach (50-500 kg alebo väčšie). Kvôli rozumnému rozmýšlaniu kanadských rybárov a štátu populácia týchto rýb je stabilná a čo je najlepšie rastie. Túto vodu by sme odporúčili pre tých, ktorí hľadajú niekoľkohodinové zdolávania takéhoto obra. Viac ľudí už povedalo, že rieka Fraser je všeobecne najlepšie rybárske miesto na svete.


Sezóny, plánovanie zájazdu
Jeseterov môžeme úspešne chytať počas celého roka, kým na lososov je najlepšie obdobie od júna po november.
Ako by sme mali cestovať? Z Budapešti alebo z Viedne si môžeme rezervovať letenku okolo 500 eur. V cene zájazdu už máte transfer z letiska na ubytovanie a späť

Na aké počasie sa máme pripraviť?
Kanada je obrovský štát, takže jeho počasie nie je jednotné. Rieku Fraser nájdeme v juhozápadnom regióne, v Britskej Kolumbii, blízko hraníc USA. Na tejto časti Kanady ročné obdobia sú prekrásne. Jar doráža už na začiatku februára, a leto má príjemnú klímu pre sem pricestujúcich. Najkrajšie obdobie je ale jeseň, keď okrem dobrej rybačky aj príroda ukazuje svoju prekrásnu tvár, farebnú rozmanitosť listov.

Ubytovanie
Ponúkané ubytovania sú rôzneho typu od jednoduchých drevenných domčekov až po luxusný hotel. Ubytovanie v každom prípade je v blízkosti vody, maximálne na 20 minút cesty. Transfery sú už dopredu vybavené z letiska na ubytovanie, z ubytovania na miesto lovu. Cena obedu na ľodi je tiež v cene zájazdu, a na väčšine ubytovacích miest dostávate aj raňajky.

Člny
Sprievodcovia majú veľké, päťmiestne kabinové ľode so sonarom. Náčinie je v cene zájazdu, takže nič iné netreba spraviť, len sadnúť na lietadlo!

Čo obsahuje cena zájazdu?

  • Ubytovanie v 4* hotely
  • Transfer z letiska k hotelu a naspäť
  • Čln so sonarom
  • Profesionálny sprievodca
  • Komplet náčinie a oblečenie na rybolov

Cena zájazdu už od: 2.265 €/osoba*

*Konkrétna cena závisý na kurzoch CAD/EUR a na tom, že koľký by ste cestovali.

Zaujíma ťa zájazd ale potrebuješ viac informácií? Vyplň dotazník a čoskoro odpovieme na tvoje otázky:

 

Kontaktujte nás:
Meno: * !
E-mail: * !
Telefón:
Téma:
Odkaz: * !
Captcha-code: *
!
2024 horgaszutazas.hu all rights reserved