Magyar Magyar English Roman Sved Italiano Deutche Russia

Maďarsko - Jazero Tisa


O vode

Jazero Tisa patrí medzi najzaújimavšie rybárske miesta v Maďarsku. Bolo napustené v 1950, a je to umelo vytvorené jazero na druhej najväčšej maďarskej rieke. Rieka ako taká má svoje koryto, kým jazero bolo ručne vybudované a skrýva v sebe tisícky kanálov. Dnes už patrý do chránenej krajinnej oblasti Hortobágyi Nemzeti Park. Je to čistá kópia delty Dunaja, s prekrásnou faunou, možnosťou dobrej rybačky, pričom infraštruktúra je oveľa lepšia.

 

Jazero môžeme rozdeliť na tri hlavné časti: Abádszalók, Sarudská zátoka, Hortobágyi Nemzeti Park (Národný Park Hortobágy). Prvé dve časti sú navštevované najmä oddychujúcimy ľudmi, kvôli prekrásnym piesočnatým plážam a možnostiam vodných športov. Nájdeme tu aj dosť veľké množstvo rybárov. Väčšiu časť jazera je možné navšťevovať na rybolov a na sledovanie vtákov, ale samozrejme s niekoľkým špeciálnym pravidlom. Ponúkané cesty smerujú práve sem. Ostatná časť jazera je možné navšťevovať jedine so špeciálnym povolením.

Nájdeme tu úseky, kde pod vodou je potopený celý les, čo znamená obrovské množstvo prekážok pod vodou. Tieto je ale ťažké si všimnúť, takže si treba dávať pozor aby sme nepoškodili vrtulu motora. Jazero má v priemere 1,2 metra s niekoľkými 4-5 metrovými jamami. Úsek rieky je oveľa hlbšia, tam nájdeme aj 12-15 metrové hĺbky. 

Najlepšie obdobie na cestovanie 

Všetko záleží na tom aké ryby chceme chytať. Počas mája a na začiatku júna -ako aj v niektorých Európskych krajinách – je zákaz lovu niektorých druhov ako kapor,sumec,mrena,boleň etc. Pleskáče,liene a ostatné biele ryby môžeme loviť počas celej sezóny. Lov kaprov,sumcov a boleňov je typické na letné obdobie, hlavnou sezónou počas augusta a septembra. Prívlačová sezóna je september a október, závisiac od počasia.

  

 

Ako sa sem dosteneme

Najjednoduchšie je to autom. Lebo Maďarsko je členom EU, stačí si zobrať len občiansky preukaz. Tábor je umiestnený 130 km od Budapešti.

Rybárske pravidlá

Máte tu možnosť loviť v prírodnej rezervácií, kde isté  úseky sú uzavreté a môžete ich navštíviť len s miestnym sprievodcom. Platí zákaz použitia silnejšieho motora ako 6 HP. Je zakázané plašiť vtákov, stanovanie, voľný oheň. Na každého rybára je možné použiť dve udice, kde je povolené mať maximálne dva háčiky na každej palici. Máte možnosť na privlastnenie istého množstva úlovku, ale z našej strany preferujeme chyť a pusť! Kvôli dôvodu, že úsek je extrémne členitý a lahko sa dá stratiť, takže v každom prípade na začiatku výpravy máte možnosť na 3 hodinovú exkurziu na člne so sprievodcom. 

Ubytovanie

Máte možnosť ubytovať sa v komfortných 4 posťelových drevených domčekoch, hneď vedľa vody. Nájdete tu spoločnú sprchu, ktorú môžete využiť za cenu 1 eura. Je to ideálne pre 2-4 rybárov. Pre väčšie skupiny alebo rodiny je tu možnosť prenájmu domčekov blízko k vode, kde nájdete 2-3 spálne, vlastnú kúpelku, kuchyňu a terasu pre 12 osôb.
Raňajky a polpenzia je za výhodnú cenu v blízkej reštaurácií. Tu nájdete aj rybársky obchod, potraviny.

 

Člny

Máme pripravené stabilné 6 metrové pramice so 6 koňovým motorom pre 2-3 rybárov. Po dohode miestny sprievodca vám rád ukáže svoje miesta, pomôže pri love.

V prípade je možnosť prenájmu kanoe na prieskum terénu, sledovanie vtákov.

Vedlajšie programy

Ak nechcete celý týždeň len loviť ryby, tak je tu možnosť na iné aktivity. V okolí nájdete niekoľko aquaparkov, termálnych kúpalísk či piesočnaté pláže. Je tu možnosť prechádzky na chodníkoch v okolí. Radi Vám pomôžeme zorganizovať túru do Budapešti alebo na degustáciu vína do Eger či Tokaj. Kľudne sa pýtajte, radi odpovieme.Cena na osobu                               Základný program               5 dní so sprievodcom

2 rybáry                                                    299 EUR                                     480 EUR

3 rybáry                                                    340 EUR                                     400 EUR 

4 rybáry                                                    299 EUR                                     380 EUR


Základný program zahŕňa:
- ubytovanie v drevenej chatke vedľa vody
- používanie 6 koňového motorového člnu, benzín sa platí zvlášť
- 3 hodinový sprievod cez terén na začiatku zájazdu
- rybárske lístky- fishing permits,
- professionálna asistencia

Zaujíma ťa zájazd ale potrebuješ viac informácií? Vyplň dotazník a čoskoro odpovieme na tvoje otázky:

Kontaktujte nás:
Meno: * !
E-mail: * !
Telefón:
Téma:
Odkaz: * !
Captcha-code: *
!
2024 horgaszutazas.hu all rights reserved