Magyar Magyar English Roman Sved Italiano Deutche Russia

Mexiko - Big Game


Väčšina rybárov by v živote chcel vyskúšať zdolávanie obrých rýb v tropických vodách. Ale tuniak, marlin, plachetník máme k dispozícii len po dlhej ceste, ale rybárčenie je tiež pomerne drahá akcia v týchto lokalitách. Ryby sú zvyčajne ďaleko od prístavov, k lovu potrebujeme jachty, často niekoľko sto koňovým motorom. Vo vačšine na výjazd ide viac rybárov kvôli rozhodeniu nákladov, ale aj ulovených rýb. Na väčšej jahcte môžu vyraziť aj 5-6 rybári, ktorý už hneď na začiatku losujú o poradí zdolávania rýv. A zoberme že v ten deň sú len dva zábery.....

Na brehoch Tichého oceánu, v Mexiku, kvôli priaznivím podmienkam tieto zážitky sú oveľa lacnejšie.


Hrany nájdeme už blízko pri brehoch, v morských prúdoch je lov priam fenomenálny,a z plachetníkov tu žije veľmi silná populácia. Je tu vysoká šanca ulovenia bojovej zlatej makrély, a závisiac od počasia a teploty vody sa tu často ulovia aj pekných marlinov či tuniakov.

Tichý oceán má trafené meno. Voda je tu kľudná, vlny dlhé a lenivé a kvôli tomu ich až tak necítime. Na pobreží Mexika veľké hrany sú len 10-20 km ďaleko od pevniny, a sú plné rýb, čo sem priláka veľké množstvo dravcov. Marlinov často ulovia už kilometer ud pobrežia, takže nie vždy potrebujeme prenajať drahú jachtu. Miestny rybári, ktorú žijú z rybolovu, používajú tzv. panga/super-panga člny. Tieto sú 6-8 metrové kryté ľode. Tieto ľode dá do pohybu aj menší motor, čo dosť zníži náklady. Vo vačšine dvaja rybári si prenajmú jednu pangu s kapitánom. A ak si zobereme že každá druhá ryba patrý nám.......Okrem lovu typu offshore netreba ale zabudnúť aj na in shore lov, čo znamená blízko ku brehu. Na priemernú prívlačovku (30-60gramov) je zábava loviť niekoľko kilových bonitov, ostriežov, morské šťuky. Vedľa vláčenia je možnosť aj na plavačku či lovu na ťažko s filetom z rýb, ale efektívny spôsob je aj prelovenie pobrežných skál.

Pobrežie Tichého oceánu má zvláštnu atmosféru. Mestá a dediny aj keď sa prisbôsobily turistom si udržali svoju kultúru a krásu. Takýto výlet je perfektný aj pre celú rodinu. Niektorý z našich klientov sú v tejto oblasti už druhý krát, ale už s manželkou či priateľkou. Chlapci si ráno idú zachytať a baby si môžu držať okraslujúci spánok, raňajky z ovocia, plávanie v hotelovom bazéne a nákup na miestnom trhu, kde sa nájde veľa vecí typu „tototunemôžemnechať“. Poobede stratnutie v bare pri prístave, chlapci si dajú pivo a baby nejaký kokteil...potom štrand, poobednajší spánok a večera- podľa výberu aj s výhľadm na zapadajúce slnko nad oceánom....

Vedľa fantastických úlovkov stojí aj to, že tu nemúsíme trpieť pre rybu. Nie sú tu komáre, zlé počasie po ktorom si môžeme povedať že túto rybu sme už vytrpeli. Dvadsať a niečo stupňov, hotelové izby na úrovni, reštaurácie vo vyhovujúcej cene, milý a usmievavý ľudia, ručne vyrobené veci za výhodné ceny, rozprávkové piesočnaté brehy, bar veľa oceánu. Kde si môžeme pokecať o úlovkoch posledného dňa...oceán je tichý, zážitky nie.
Ak sa chceme zamerať na plachetníkov, tak najlepšia sezóna je od novembra do marca. Ale ak si zoberete radu od Adventure Fishing, tak v čase od 15 decembra a 10 januára tam necestujete, lebo množstvo turistov môže Váš sen o prekrásnej prírode pokaziť.

V prípade cesty len pre jednu osobu na 10-12 dní cena je okolo 1.600-1.800 euro čo zakrýva všetko okrem individuálnych prianí. Táto suma je samozrejme obrovská, ale kto pozná ceny Big-game zájazdov len prikrivuje hlavou. Samozrejme že Rolls-Royce rybolovu nedokážeme zakriť v cene Trabantu. Cena cesty samozrejme závisý aj od ceny letenky, kategórie hotelu a kurzu euro-dolár.

Cena zájazdu na hlavu:

V prípade 2 osôb: 860 euro

V prípade 3 osôb: 790 euro

 

V cene sú zahrnuté:

 • transfer z letiska do hotelu
 • 9 nocí v Zihuatanejo, hotel strednej kategórie
 • 5dní lovu z člnu super panga
 • len 2 rybári v jednom člne
 • kvalitné náčinie na mieste
 • prvotriedny, profesionálny, mexický kapitán lode
 • 3volné dni


Čo treba platiť extra:

 • Poistenie na cestu a zdravie
 • Denná strava na mieste ( v Zihuatanjeo nájdete veľa reštaurácií s lacným ale kvalitným výberom)
 • Prepitné
 • Letenka Budapešť-Ixtapa (cena okolo 820 euro)

Je tu možnosť aj na ďalšie rybolovné dni v prípade záujmu. Cestujúci, ktorý nemá záujem o rybolov cestuje za výhodnú cenu.

Ak máte záujem, alebo otázku kontaktujte nás pomocou dotazníka!

Kontaktujte nás:
Meno: * !
E-mail: * !
Telefón:
Téma:
Odkaz: * !
Captcha-code: *
!
2024 horgaszutazas.hu all rights reserved