Magyar Magyar English Roman Sved Italiano Deutche Russia

Nórsko


 

Aké ryby môžeme chytiť v Nórsku, a v akých vodách môžeme chytať?

Každý jeden návštevník, ktorý sa vráti domov z Nórska je fascinovaný nekonečnou krásou nórskej prírody. Väčšina krajiny je hornatá, s najvyšším bodom 2,469 metrom. Na západnom pobreží môžete nájsť ojedinelé fjordy, ktoré tu zostávali po ľadovej dobe, a ťahajú až niekoľko kilometrov k suchozemí. Väčšina týchto zálivov je raj pre ryby, ale nájdeme aj veľa takých miest, kde nás ťahá prekrásne okolie, domčeky, ale z pohľadu rybolovu tu nájdeme len stredne hlboké vody s menšími rybami.

 

 

Severné Nórsko patrí medzi najlepšie rybolovné miesta sveta. Je tu hojné množstvo rýb vďaka teplému Golfovovému prúdu, ktorá vyrážajúc z Mexického zálivu sa dostáva k pobrežiu Nórska, a donáša vodu bohatú potravou. Prúd sem prináša aj makrély, heringov a ďalšie malé ryby v obrovských húfoch, a v ich pätách dravce tamojších vôd : všelijaké tresky, miene a žraloky, dokonca aj kostaky. 

Našu ponuku sme skúšali vybrať aj z viacerých hľadísk tie najlepšie rybárske miesta v Nórsku. Väčšina miest sa nachádza dostatočne ďaleko od polárneho kruhu, čo znamená, že cez leto pokojne môžeme chytať aj 24 hodín v dennom svetle!Drahý rybári, verte nám nedá sa tomu nič prirovnať, ak o polnoci slnko svieti, ak niekto to už prežil nikdy na to nezabudne.


Počasie

O Nórsku chodí veľa stereotípií medzi ľuďmi, ako napríklad že je tam vždy zima, v kuse sneží a že vraj ľadové medvede pobehujú pomedzi autami. Pohľadom na to, že štát je 2000 km dlhý, môžeme tu nájsť všelijaké počasie. Golfový prúd ukazuje svoje priaznivé prínosy aj v tom, že počas zimy väčšina prístavov nezamrzne.

Počasie juhovýchodnej časti krajiny má príjemné počasie cez leto, teplota vzduchu môže vyšplhať až do 20-23 °C. Svojskosť leta je aj neobvyklá dĺžka pobytu slnka na oblohe, na severe od stredu mája až do stredu júla nezapadne pod oblohu. Príjemné počasie ale sa môže raz dva zmeniť, treba si dávať pozor. Ak sme na vode, môže sa stať že teplota spadne až 10-15 °C pribudne silný vietor a vysoké vlny.

Na kedy si máme plánovať zájazd?


Sezóna lovu morských rýb je dlhá, v podstate sa môžu chytať počas celého roku. Marec a apríl je najlepšia na tresky, vtedy vyjdú do fjordov vo veľkých húfoch na neres. Toto je jediné obdobie čo v blízkosti pobrežia máme šancu chytiť rybu aj nad 15 kg.


Treska je ryba na ktorú môžeme vyraziť hocikedy, veď aj cez leto či skoro jeseň si tiež môžeme dobre zachytať. V apríli a v máji (niekedy aj počas júna) berú dobre aj tresky pásavité a vlčie ryby, ktoré po nerese sa intenzívne napchávajú. Pre obrovské halibuty je najlepšia doba august a september v severných vodách, zase na juhu ich sezóna padá na máj-jún.

Na veľké čierne tresky najlepšia doba je stred leta a jeseň, vďaka makrélam ktoré prídu k pobrežiu. Ostatné morské ryby sa nachádzajú počas celého roka, ale najlepšie sa lovia od mája do augusta.

O rybárskom campe Fjordu Lyngen


Poskytujeme naozaj unikátny camp na severnej časti krajiny, dosť ďaleko od polárneho kruhu v prekrásnom prostredí. Rekordná treska bola chytená jedným návštevníkom a merala 42 kg! Samozrejme do sa chytať aj z brehu na menšie ryby.

Ako sa sem dostanete

Camp je 200km od letiska v Tromso. Túto trasu máte hradenú už v ponúkanom balíčku od letiska k táboru a späť. Aj Nórske aj SAS lety prilietajú 4-5 krát denne z Oslo. Nórska letecká spoločnosť má priamy let z Gatwicku do Tromso. Zájazdy začínajú vždy v utorok.

Ubytovanie

Nájdete tu niekoľko vysoko štandardných chatiek pre 4-6 osôb. Nájdete ich priamo vedľa vody. vedľa chatiek je miesto pre čistenie rýb. Za krátku prechádzku sa dostanete do centra, kde nájdete rybársky obchod a miesto na nákupy

Lode a výbava

Dodávame 2 typy lodí: Fjordfangst a Arvor, tá druhá má krytý dek. Lode majú vbudované echoloty, ktoré ulahčia hladanie rýb. Rybársku výbavu môžeme prenajať za 300 NOK/týždeň. Majiteľ ubytovania Vám dá všetky potrebné informácie pri príchode.

V našom balíčku máte:

  • 7 nocí vo vysokoštandardných chatkách pri mori
  • používanie lodí Arvor na 7 dní
  • detailné informácie a asistencia

Cena balíčku*:

  • 740 Eur/ za osobu

*cena závisý od toto, koľkáti by ste sa vybrali na cestu. Tieto ceny sú kalkulované pre 4 osoby s jednou ľodou.

Zaujíma ťa zájazd ale potrebuješ viac informácií? Vyplň dotazník a čoskoro odpovieme na tvoje otázky.

 

Kontaktujte nás:
Meno: * !
E-mail: * !
Telefón:
Téma:
Odkaz: * !
Captcha-code: *
!
2024 horgaszutazas.hu all rights reserved