Magyar Magyar English Roman Sved Italiano Deutche Russia

Rieka EbroAké ryby môžeme chytiť v Španielsku a na akej vode môžeme loviť?

Pri Taliansku práve domov Cervantesa patrý do najviac navštevovaných krajín v Európe. Turisti sú ohromený životným štýlom, optimizmom a duševnou harmóniou miestnych ľudí, ale netreba zabudnúť ani na kultúru ako tak, gastronómiu, alkoholické nápoje ale ani na celoročné teplo a veľa slnka. V poslednej dobe čorazviac ľudí cestuje do Španielska najmä kvôli rybolovu. Môžeme tu nájsť perfektné pstruhové vody (Asturia, Pireneusok, Sierra Nevada), ktoré zabezpečia perfektnú pohodu ďaleko od civilizácie. Španielské rieky sú plné mrien, a túto silnú a bojovnú rybu rybári aj rád lovia. V prípade veľkých vodných nádrží ako Caspe alebo Riba Roja môžeme chytať prekrásne španielske kapre, obrovské sumce ktoré v nepretržitom teple majú rýchli rast. Ako sme už spomenuli práve Ebro je tá voda, ktorá láka čoraz viac rybárov do Španielska.

Najväčšou atrakciou týchto vôd je práve sumec. Netreba sa čudovať, veď ryby dosahujúce viac ako 100 kíl na palici naplní človeka obrovskou adrenalínovou bombou. Na rieku Ebro dochádzajú ľudia aj z najvzdialenejšieho bodu Európy. Rybárska sezóna trvá celý rok, nepretržite podľa toho aký región chceme navštíviť. Na obrovské sumce v rieke ja najlepšia doba na jar alebo jeseň.

Keď sa pozeráme na váhu dvojciferná ryba už patrí medzi ozajstné rybárske úspechy. Veľakrát potrebuje trpezlivosť, šťastie a veľkú pripravenosť. Trojciferné zase už je snom každého rybára, ktoré sa môže uskutočniť. Ale ulovenie nie je jednoduchá vec, a potrebuje nejaké základy: rybárske miesto, kde takéto ryby existujú. Sumec je jediná ryba, ktorá v Európe presiahne 100 kíl, a dosť často sa i dá chytiť. Pre túto rybu najlepšie miesto v Európe je Španielske Ebro a na nej vodná nádrž Caspe.

Početný stav týchto rýb odhadujú okolo 5 miliónov kusov!  Adventure Fishing Vás láka do zázračnej dedinky Mequinenze, kde nájdete camp pri sútoku Ebra a Serge. Cez najlepšie obdobie (apríl - máj a október - november) je možné uloviť aj viac než tucet rýb. V priemere chytajú 25-50 kilové sumce, ale občas aj vačšie. Samozrejme aby sme v Ebre chytali pravidelne sumce musíme používať dobré spôsoby, predovšetkým špeciálnu, veľmi silnú výstroj. Fúzaté ryby sa najlepšie chytajú na prirodzené nástrahy, alebo na tzv. pellet, ale aj skúsený prívlačkár si príde na svoje.


V Caspe a v Ebre druhá najviac rozšírená ryba je kapor( viac ako 30 miliónov ), ktorá patrí medzi najoblúbenejšie pochúťky sumcov. Čudné je že najväčším problémom je chytiť dobrú nástrahu, 1-2kg ryby, v prevahe chytíte len väčšie kusy. Milovníkov kaprov tu čakajú viac ako 10 kilové ryby. Vo veľkom množstve sú tu aj zubáče, nepatria medzi zriedkavosťou ani 5-6 kilové ryby, a ostračky v priemere 1-3 kg, ktorá je najlepšia nástraha na sumca v tých vodách.

 

Sezóna, ako máme plánovať zájazd?
Na sumce môžeme ísť celoročne, ale najlepšia doba je apríl-máj a potom október-november. Na kapra alebo zubáča môžeme skúsiť počas celej sezóny, možno okrem najteplejších dní. V podstate od apríla do novembra sa stáva že niekedy už rok dopredu sú obsadené miesta. Veľa rybárov dochádza k Ebru ale práve v zimných mesiacoch, najmä na kapre a zubáče. V tomto období Vás čakajú obrovské zľavy.
 
Doprava
Môžeme cestovať aj vlastným autom aj lietadlom. Ak si vyberieme auto, vzdialenosť od Bratislavy je to zhruba 2100 km. Z Budapešti či z Viedne sú priame letecké spoje do Barcelony, ak si objednáme v čas, už za 130 Eur sa dostaneme k lístku, to aj s príplatkami spolu. Od letiska v Barcelone tábor je vzdialený 210 km, na požiadavku môžeme zabezpečiť transfer.

Čo máme brať zo sebou?
Treba sa pripraviť na silné slnko, takže bezpodmienečne si berme zo sebou tenké biele tričko s dlhým rukávom, dlhé letné nohavice a pršiplášť. Ochrana hlavy je takisto dôležitá, takže nezabudnime doma ani čiapku a slnečné okuliare. Ale nezabudnime doma ani fotoaparát či kameru, veď náš úlovok musí byť niekde uložený.
Samozrejme nezabudnime ani na dôležité osobné dokumenty:
- pas alebo platný občiansky preukaz (Španielsko je členom schengenskej zmluvy)
- vodičský preukaz, poistenie
- mobilný telefón, najlepšie s nepremokavým púzdrom, nabýjačkou
- základné medicíny (proti bolesti, zvýšenej teplote,hnačke atď. )
- budík aby sme nezaspali hneď prvý deň

Ubytovanie
V ponuke máme viac možností pri rieke. V prípade Caspe sú apartmány pre 2-4 osoby s kuchyňou, sprchou a s delenými spálňami. V záhrade nájdeme gril ale aj  bazén. V Mequineze ponúkame viac kategórií od jednoduchého dreveného domčeku až po apartmán s plazmovým televízorom a s klímou. Naši partneri sú aj profesionálny sprievodcovia, ktorý sa radi podelia o svoje skúsenosti. Na obidvoch miestach nájdeme  menšie supermarkety, reštaurácie či dobre vybavený rybársky obchod.Čln a výbava
Čakajú Vás veľké a bezpečné člny, vybavené s 13,5 HP motorom, lebo podľa španielskych predpisov nad toto už potrebujete vodičský preukaz. Samozrejme tieto člny majú všetky potrebné povolenia, ktoré miestny policajti často kontrolujú. S takýmto člnom sa dostaneme aj na tie mieste, na ktoré z brehu len horko-ťažko. Samozrejme je to výpomoc aj pri zakrmovaní alebo pri zdolávaní.


Náčinie a spôsob lovu
Na ubytovaní máte možnosť na prenájom kompletnej výbavy, ale samozrejme keď si donesieme vlastné nič sa nestane. AK niečo zabudneme doma, tak to na miete môžeme dokúpiť alebo prenajať, a to za dosť dobrú cenu. Krmivo môžeme kúpiť priamo v kempingu a za 25kg peletu zaplatíme 60 euro za 40kg kukurice 30. Lov na pelety je dobrý spôsob aj v prípade sumcov, ale ani kapre neobídu nástrahu. Zubáče berú najlepšie gumené nástrahy.

Rybársky poriadok
Tábor berie len športových rybárov, ktorý dodržiavajú aj miestne pravidlá. Na sumca alebo kapra sa vzťahuje len ChaP, zubáča na vlastnú konzumáciu na mieste si môžeme ponechať. Lov na živú rybku je zakázané, ak náhodou niekoho chytia s úhorom tak môže očakávať aj 800€ pokuty! Základné pravidlo ale je že od 24.00 do 6.00 je zákaz lovu. Počas tohto obdobia by sme sa mali vyhýbať aj pobytu pri vode s náčiním. Lov je povolený na 2 udice.

Our 2015 packages

1. Caspe – individual fishing


The accomodations are located only a few minutes drive form Caspe town, 300-500 meters from the pier. Air-conditioned apartments and private houses in various sizes for 2-6 anglers with well equipped kitchen and internet access.

Package prices:
- 595 euros per person in case of 2,
- 490 euros per person in case of 3,
- 440 euros per person in case of 4.


The price includes:

 • accomodation for 7 nights,
 • usage of one motorboat,
 • fishing licenses,
 • professional local assistance in English.

We provide the following optional extras for the above packages:
- additional motorboat: 400 euros per week,
- fishing tacles set (including 2 catfish or carp rods with reel, chair, umbrella, rodpod, landing net, etc): 80 euros per week,
- guide: 140 euros per day (8 hours per day),
- 3-course dinner: 20 euros per occasion,
- airport return transfer from Barcelona: 350 euros per group.

2. Full guided tour with English guide

We recommend this tour for those who want to be sure in their success and would like to have a comfortable holiday. Our well-known guide Paul gives his best to guarantee an unforgetable holiday with nice catch.

Package price: 699 euros per person

The price includes:

 • 7 nights hotel accomodation in Caspe town,
 • 6 days private guiding, 10 hours per day,
 • daily transfer between the hotel and the swims,
 • professional equipment,
 • hot beverage during fishing (water, tea, coffee).
 • fishing license.

Baits and pellets must be paid as an extra.

3. Playas de Chacón – Apartment with pool

We provide accomodation in a quiet place, only 10 kilometres from Caspe. Four double rooms with 2 bathrooms and kitchen, plus grill corner, huge terrasse and pool. The house is owned by a very kind English couple. The guests can fish in a private shore which is approx 20 minutes by boat from the house.

Package price:
   440 euros per person in case of 2,
   390 euros per person in case of 3 (triple room).


The price includes:

 • accomodation for 7 nights,
 • usage of one motorboat,
 • fishing licenses,
 • professional local assistance in English.

Other options:
- fishing tackle set: 70 euros per week,
- guide: 120 euros per day,
- half pension: 20 euros per person per day.

This can be booked as a full-guided package as well, including accomodation for 7 nights, 6 days private tour guiding, equipment and full-board meals. The price is 680 euros per angler (1-2 anglers), or 630 euros (3-4 anglers).

Ak ťa zaujíma zájazd, alebo máš otázku, kontaktuj nás s vyplnením dotazníka!

 

Kontaktujte nás:
Meno: * !
E-mail: * !
Telefón:
Téma:
Odkaz: * !
Captcha-code: *
!
2024 horgaszutazas.hu all rights reserved