Magyar Magyar English Roman Sved Italiano Deutche Russia

Kazakhstan-Rieka Ili


O vode
320 km od Almaty, na sever sa začína delta rieky Ili, ktorá je veľká 650 štvorcových kilometrov, väčší ako Balaton. Môžeme tu chytať veľa typov rýb, vedľa sumcov aj na kapor, amur, mreny, zubáče a na jesetery. Najznámejšie je ale populácia sumcov, kvôli čomu sem pricestujú rybári z celého sveta. V tábore vždy napíšu úlovky rybárov, a môžeme tu nájsť obdivuhodné čísla. V máji a v júni nie je zriedkavosťou že počas 7 dní 10 rybárov chytí až 3-400 sumcov! Z toho 10 má viac ako 2 metre, a viac ako 160 nad 1 meter. Tieto úlovky na inej vode je skoro nemožné dosiahnuť.

Doprava
Z Budapešti či z Viedne s jedným prestupom sa dostaneme do Almaty. Cena letenky sa mení, ale ak objednáme v čas letenku dostaneme už od 570 Eur a to aj s príplatkami spolu. Na letisku vás už budú čakať, a zoberú vás do rybárskeho tábora, čo je 350 km od letiska, a na konci týždňa aj späť.

Ubytovanie

Môžete si vybrať z dvoch miest na lov. Prvá sa nachádza 4 km od dediny Koshlarbay, a druhé 40 km. V každom tábore nájdete 10 pohodlných, na safari spôsob spravený bungalov. Tam vás čakajú dve široké a proti komárom so sieťkami chránené postele. Pri pobyte máte plnú penziu, tri krát teplé jedlo za deň. V každom tábore varia dvaja kuchári pre turistov, najmä európske jedlá. Alkohol ( pivo, víno, vodka) máte k dispozícií, ale treba za to platiť. V tábore vedľa dobre zariadenej kuchyne nájdete aj saunu, sprchy a splachovacie WC.
Loď, čln, vybavenie
V každom tábore vás čakajú šesťmetrové, stabilné laminátové člny, ktoré sú vybavené 25 koňovými Mercury motormi. Ku každému člnu patrí aj školený sprievodca, ktorý rozprávajú najmä po rusky, ale 12 rokov skúseností ukazuje že ich prispôsobilosť je taká dobrá, že na jazykovú bariéru rýchlo zabudneme. Nástrahové rybky -najmä bolene- si chytá každý pre seba. Toto je úplne jednoduché, a ani nepatrí medzi služby sprievodcov. Je potrebné si so sebou doniesť dostatočné množstvo vybavenia, lebo v tábore nie je možnosť na dokúpenie .Rybársky poriadok
Chytené sumce po fotení a meraní musíte pustiť naspäť. Miestny ľudia očakávajú  od nás, aby sme chránili rieku a jeho okolie.

Aké služby sú zahrnuté v cene zájazdu?

 • 9 nocí ubytovanie, 1 alebo 2 týždne, v dvojposteľovom bungalov
 • 2 miestny stabilný čln, s 25 koňovým motrom, denne 10 litrov paliva
 • V každom člne je sprievodca počas celého zájazdu
 • Plná penzia počas zájazdu
 • Transfer z letiska a naspäť
 • Rybárske povolenie


Cena zájazdu nezahŕňa:

 •      Letenka Budapešť - Almaty,
 •      Palivo nad 10 litrov na deň(1,50 EUR/liter),
 •      Alkoholické nápoje v tábore,
 •      Prepitné pre sprievodcov a pre personál v tábore,
 •      Poistenie.


Cena zájazdu: 1.790 Eur/osoba*

*Konkrétna cena závisí od toho koľko by bolo cestujúcich, táto cena je v prípade pre 2 osoby s jedným člnom.

Ak ťa zaujíma zájazd, alebo máš otázku, kontaktuj nás s vyplnením dotazníka!

Kontaktujte nás:
Meno: * !
E-mail: * !
Telefón:
Téma:
Odkaz: * !
Captcha-code: *
!
2024 horgaszutazas.hu all rights reserved