Magyar Magyar English Roman Sved Italiano Deutche Russia

Chytanie nílskych ostriežov na jazere NasserO vode

Jazero Nasser je najväčšia umelo vytvorená vodná nádrž na svete, ktorá vznikla v 60. rokoch po vybudovaní assuánskej priehrady a napustením okolia vodou. Priehrada je 480 km dlhá a na najširšom bode je 16km široká, jej povrch má 6000 kilometrov štvorcových. Jeho pobrežie je taká dlhá ako keby sa začínala napr. v Bratislave a jej koniec by bola až v New Yorku. Istá časť vodnej plochy patrí do Sudánu ale lov rýb sa uskutočňuje len na Egyptskej časti. A aj to len niekoľko rokov, lebo pred tým bola chránenou vojenskou oblasťou, a civilov, to najmä cudzincov na okolie nepustili. Kedysi priehrada bola veľkým politickým problémom, teraz patrí medzi ojedinelé rybárske miesta na svete, a to najmä kvôli obrovskému množstvu nílskych ostriežov.


Ubytovanie

Zájazd prebieha počas týždňového safari a to na lodi, kde účastníci sú ubytovaní priamo na lodi. Počas plavby sa používajú 2-3 miestne rybárske člny, ktoré sú perfektne vybavené vždy sprevádza zásobovacia loď. Tieto ojedinelé len na tento účel stavané lode disponujú so všetkým čo potrebujete: WC, sprchy, zabudovaná kuchyňa, chladiaci box. Personál vždy nájdete počas plavby na lodi, a oni vám pripravujú tie najchutnejšie lahôdky, ktorá je zliatina tamojšej a medzinárodnej kuchyne. Počas safari naši klienti majú plnú penziu. Kávu a čaj máte k dispozícií vždy zadarmo, ale za alkohol či iné nápoje musíte zaplatiť. Posádka je vždy z Núbie, ktorý tu žili už pred zaplavením, sú pyšný na svoj jazyk, kultúru, sú priateľský a predovšetkým veľmi dobre poznajú jazero.

Lode

Tieto lode boli špeciálne vyvinuté na safari, disponujú s radarom, extra veľkou palivovou nádržou, osvetlením a veľkou palubou. Ľahko sa dajú obísť, takže ak sa uloví veľká ryba nemusíte sa báť, že vám prejde pod loď. Na každej lodi nájdete dve postele, ktoré môžete podľa potreby odložiť ďalej od seba, odseparovať. Ak niekto by rád vyskúšal aké to je spať pod holým nebom pod hviezdami púšte, môže si tento zážitok popriať na hornej palube. Každú loď vedie skúsení sprievodca, ktorý rozpráva po anglicky, a pred tým prešiel 18 mesačným teoretickým a praktickým kurzom.
 

Rybársky poriadok

Pre uchovanie počtu rýb je dovolený len C&R (chyť a pusť), takže každá ryba po odmeraní a fotení musí ísť naspäť do vody. Ale niekedy na kuchyňu je možné si udržať jednu menšiu rybu, ktorú na konci dňa si môžeme vychutnať v tvare chutnej večery.Aký lov môžeme očakávať?

Je to taká otázka na čo sa nedá presne odpovedať, lebo to závisí od veľmi veľa vecí. Aj od sezóny: cez zimu idú väčšie ryby v hlbších vodách, zase cez leto pri brehu môžeme byť viac úspešný, tu nájdeme "menšie" 20-30 kilové kusy. Závisí aj od spôsobu lovu. Keď sa rozhodnete že chceme chytiť väčšie kusy, tak budeme mat menej kusov ale väčšie zážitky z veľkých rýb. Môže sa stať že nič nechytíte (na šťastie takých dní je málo), a na druhý deň môžete chytiť 8-10 kusov rýb, ktoré vážia okolo 30kg. V roku 2009 najväčší nílsky ostriež vážil 87 kg. Podľa štatistiky prvého polroka šanca na to aby sme chytili ostrieža nad 25kg je 85%!


1. Cena zájazdu : 1 308 Eur/osoba*

Aké služby sú zahrnuté v cene zájazdu?

 • letenka do Káhiri z Videne alebo Budapešti so všetkými príplatkami,
 • každý transfer,
 • prvý a posledný deň ubytovanie na vlaku, prvá trieda, lôžkový vozeň
 • šesťdňový safari s plnou penziou,
 • pre každý čln sprievodca,
 • rybárske lístky.


2. Cena zájazdu: 1 532 Eur/osoba*

Aké služby sú zahrnuté v cene zájazdu?

 • letenka do Káhiri z Videne alebo Budapešti so všetkými príplatkami,
 • letenka z Káhiri do Assuan a späť s príplatkami,
 • každý transfer,
 • prvý a posledný deň ubytovanie v prvotriednom hotely s raňajkami,
 • šesťdňový safari s plnou penziou,
 • pre každý čln sprievodca,
 • rybárske lístky.


* Pre 3 osoby ak si zájazd objednajú spoločne a na základe voľných miest.

 
Navyše sa ešte platí:

 • Egyptské víza cca 38 Eur,
 • prepitné pre posádku cca 10 USD/deň, toto nie je povinné, ale odporúča sa,
 • alkoholové nápoje a iné nápoje na lodi,
 • 6 Eur/deň/osoba na povinný policajný sprievod po čase safari.


Akcie:
1. Spoločná rezervácia otca a syna, ak chlapec má od 10-21 dostane 25% zľavu z ceny safari.
2. Manželia ak spoločne rezervujú manželka dostane 25% zľavu z ceny safari.

POZOR! Zľavy sú len na safari, na letenky a vlakové lístky, a na extra služby nie.


Ak ťa zaujíma zájazd, alebo máš otázku kontaktuj nás s vyplnením tohto dotazníka! 

Kontaktujte nás:
Meno: * !
E-mail: * !
Telefón:
Téma:
Odkaz: * !
Captcha-code: *
!
2024 horgaszutazas.hu all rights reserved